HİZMETLERİMİZ...

 

Pokut yaylasında bulunan 4 odalı yaylaevinde maksimum 12 kişiye, Konaklar mahallesinde tek odalı kamelyada maksimum 3 kişilik bir aileye konaklama hizmeti sağlamaktayız. Fiyatlarımız için tıklayınız... 

Pokut yaylaevi
Konaklama 

2 katlı 4 odalı yaylaevimizde her odada bir çift bir de tek kişilik yatak bulunmaktadır. Açık mutfak ile ortak banyo ve tuvalet bulunan yaylaevinde genellikle kapalı grupları ağırlamaktayız. Sabah kahvaltısı ile akşam yemeği fiyatlarımıza dahildir. Öğlen için özel bir hazırlık yapılmamakta ancak mutfak açık olduğu için ve genelde trekking yapıldığı için sistemimiz gelen misafirlerimiz tarafından kabul görmektedir. Ev içinde sıcak su imkanı bulunmaktadır. Isınma pilita (kuzine) ile sağlanmaktadır. Genelde yemekler de pilita ateşinde yapılmaktadır. Ev içinde televizyon bulunmamaktadır. Dolayısı ile gelen aileler kaliteli zaman geçirme imkanı bulmaktadır. Türkülerle, oyunlarla ve sohbetle vakit geçmektedir. 

Ulaşım

Bölgeye en yakın havaalanı Trabzon havaalanıdır. Havaalanında araç kiralama imkanı bulunmaktadır. Havaalanı servisleri ile ulaşılan en yakın durak Ardeşen Havaş durağıdır. Trabzon'dan 2 saat sürmektedir. Bölgeye gelen otobüsler önce Pazar terminaline uğramaktadır. Pazar terminalinden kışın saat başı yazın yarım saatte bir Çamlıhemşin'e dolmuş bulunmaktadır. Çamlıhemşin dolmuşları ile Çamlıhemşin kent merkezine- Konaklar mahallesine ulaşılabilir. en kötü ihtimalle 1 saat sürmektedir. Pazar'dan dolmuşlarla Çamlıhemşin kent merkezinden ya da Konaklar mahallesinden Pokut yaylasına ulaşım yolun stabilize olması nedeni ile özel araçlarla(4x4) ya da en iyi ihtimalle yüksek araçlarla sağlanmaktadır. 13 km'lik yol yaklaşık bir saat sürmektedir. Talep halinde Ardeşen Havaş durağından da bu hizmet sağlanabilmektedir. Kalabalık gruplar için (15 kişi) unimog adı verilen üstü açık kamyon tipli araçlar bulunmaktadır. Fiyatlarımıza ulaşım hizmeti dahil değildir. Çamlıhemşin merkezden yaylaya ulaşım gidiş-dönüş 300 TL ile sağlanmaktadır. Ardeşen Havaş durağından alınması durumunda gidiş-geliş 100 TL'lik fark uygulanmaktadır. 

Çamlıhemşin'de Konaklama

Çamlıhemşin ilçe merkezi Konaklar mahallesinde evimizde ve kamelyada konaklama alternatifimizi değerlendirebilirsiniz. 

 

Faaliyetler 

Pokut yaylasından Sal yaylasına ve yayla içinde yarım saatlik orman içi yürüyüş güzergahı ile Pokut yaylasından Hazindağ yaylasına, yarım saati orman içi geri kalan kısmı araç yolu üzerinden olmak üzere 3 saatlik yürüyüş güzergahı bulunmaktadır. Yürüyüş güzergahında çok nadir de olsa geyik görme olanağı vardır. Bi rivayete göre de ayı görebilirsiniz. Nitekim biz henüz yürüyüş güzergahı üzerinde ayıya rastlamadık. Renkli mantarlar, büyük gürgen ağaçları ve taş döşeli yollar yol boyunca görebileceğiniz şeylerdir. 

Havaların açık olması durumunda Kaçkar Dağları zirvesi, Kemer Kaçkar, Altıparmak dağları ile Sal, Hazindağ, Amlakit ve Kito yaylaları ayrıca kuzeyden Karadeniz, bazen özellikle Eylül aylarında Rus dağları görünebilmektedir. Bölgenin en can alıcı özelliği zaman zaman bulutların göl olması, günbatımı ve gece samanyolunu görebilecek olmanızdır. 

Yağmurlu havalarda yürüyüş mümkün olmakla birlikte eğer yürüyüş yapmak istemezseniz pilita sıcağında ruhunuzu, zihninizi ve bedeninizi dinlendirebilirsiniz. Ya da ailenizle televizyon olmadan sohbet edebilirsiniz. 

Sini Yöresel Kahvaltı ve Yemek Yeri 

Filiz hanımdan yöresel lezzetler için mekanımızı ya da tariflere ulaşmak için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz...